47x60 cm, akwarela, papier
Sygnowany z przodu, prawy, dolny róg: "Eugeniusz Geppert, 1949"
Eugeniusz Geppert (1890-1979) studiował w Akademii Sztuki Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształcił się również w Paryżu (1925–1927 i 1957). Przed II wojną światową należał do grupy Zwornik. Współzałożyciel i pierwszy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.