19

Zofia Artymowska (1923-2000), POLIFORMY CV, 1983 r.

Estymacje: 13 986 - 18 648 EUR
akryl/płótno, 105 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Zofia Artymowska | akryl | 1983 |Poliformy CV | „Przybycie” pejzaż |
kompoz. wielokierunkowa oraz zatarta nalepka International Biennale i napis arabski

WYSTAWIANY:
- Zofia Artymowska. Przestrzeń i konstrukcja. Muzeum Narodowe w Gdańsku. Oddział Zielona Brama, 14.07-10.09.2017
- Zofia Artymowska. Nieskończona geometria. ASP Wrocław.10.11.2017-15.03.2018

Na początku lat 80., podsumowując dekadę pracy nad „Poliformami”, Artymowska wyróżniła dwa kierunki poszukiwań: pierwszy – „mechaniczny”, odwołujący się do „przestrzeni zmechanizowanej, »industrialnej«”, drugi, odnoszący się do „przestrzeni tworzącej rodzaj czytelnego wnętrza”. Prezentowana kompozycja należy do wyobrażeń „mechanicznych”, wprowadza widza w „pejzaż” maszyny, w logikę pracy jej elementów, ich metaliczne lśnienie w ruchu. Obrazy Artymowskiej wydają się wywoływać wrażenia synestetyczne, zapraszając do „barwnego słyszenia”.
Aukcja Sztuki Współczesnej
11 czerwca 2018 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
7 459 EUR
13 986 - 18 648 EUR
11 002 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
9 324 EUR
148%
Wyświetleń: 179 | Ulubione: 1

Antiqua et Moderna

Aukcja Sztuki Współczesnej
11 czerwca 2018 CEST/Warsaw

  300 000

Antiqua et Moderna
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472
Klienci kupujący dzieła tego artysty kupowali także