olej, ołówek/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | PARTYTURA DO BALETU SOKRATES | XXXXXXXX V /85/ | 46 x 61
Obraz Partytura do baletu „Sokrates” należy do cyklu o tym samym tytule, nad którym artysta pracował w latach 2002-2008. Pawlak poszukuje w nim relacji między sztuką a muzyką. Rozważa, czy można odzwierciedlić doznania muzyczne za pomocą środków malarskich. Prezentowany obraz jest swego rodzaju transpozycją utworu muzycznego.