srebro złocone; średnica pola 1,6 cm; wys. z uchwytem 3,5 cm.
Polska, Galicja? k. XIX w.
Pole pieczętne koliste, z wyrytym uproszczonym herbem Junosza - pół barana i 5-pałkowa korona szlachecka. Uchwyt w kształcie pełnoplastycznej figurki delfina.