szkło bezbarwne, kryształowe, rżnięte, szlifowane; srebro pr. 3; wys. 33 cm, podstawa 12,3 x 12,3 cm, średnica wylewu 14,3 cm.
Francja, Paryż, wytwórnia Baccarat; oprawa srebrna Polska; lata 20-30. XX w.
Wazon w formie amfory bez uszu, na kwadratowej plincie, rżniętej od spodu w motyw promieni. Stopa kolista, trzon szpulowy, fasetowany; brzusiec owoidalny, w dolnej partii zdobiony ukośnym szlifem brylantowym; w części górnej - pas perełkowych faset, nad nim dekoracja z motywem girland kwiatowych, a wyżej znowu okrągłe fasety rozdzielone motywem „X”. Szyja szeroka, szpulowa, pionowo fasetowana, rozchylona i zdobiona pod wylewem kolejnym pasem kolistych, wklęsłych faset. Górna krawędź ujęta srebrnym okuciem z moletowanym wzorem z lancetowatych listków stylizowanego lauru; słabo czytelne polskie znaki probiercze.