z odkładanym blatem, intarsjowany na obrzeżu we wzory floralne, mahoń; 81,5 x śr. 106 cm;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
Stół okrągłym z odkładanym blatem, wsparty na tralkowym ośmiobocznym trzonie umieszczonym na bazie rozwidlonej w esowaty czwórnóg. Blat fornirowany, z obramieniem odciętym kilkoma żyłkami od strony obrzeża i jedną od środka, w którym intarsjowana wić z liści i kwiatów. W zwieńczeniu trzonu mechanizm pozwalający odłożyć blat do pionu i przechowywać złożonym. Stół w stylu przejściowym między biedermeierem, a stylem Ludwika Filipa, z praktycznym odkładanym blatem, ułatwiającym przechowywanie, ok. pol. XIX w.