Księga Pamiątkowa Miasta Poznania. Dziesięć lat pracy polskiego zarządu społecznego miasta Poznania, nakł. Magistratu Stołecznego miasta Poznania, Poznań 1929, s. 715, wymiary 23,5 x 29 cm. Liczne całostronicowe ilustracje poza tekstem [Klisze czarno – białe, rotograwiury jednotonowe, 1 barwna rotograwiura -akwarela przed stroną tytułową], 1 rozkładany plan miasta. Okładka płócienna ze złoceniami na licu i grzbiecie. Przetarcia, przybrudzenia oprawy.
W treści m.in.:
Przegląd dziejów miasta,
Ogólny przegląd rozwoju miasta Poznania od roku 1918 – 1928,
Rozwój instytucji publicznych,
Opieka społeczna i sanitarna,
Budownictwo miejskie,
Bezpieczeństwo publiczne