(SOSNOWIEC, Szkoła Realna. 1894). Sosnovickoje Realnoje Uciliście.
Ućrieżdiennoje i soderżimoje G. G. Ditielem. 1894 - 1898. (31 x 41 cm), s. 16, 1 portret i 20 tablic z ilustracjami, karta tyt. w barwnej chromolitografii (Ermułović i Bergman Sosnovicy), opr. pł. oryg.
Szkoła Realna w Sosnowcu - powstała w 1894 r. Została ufundowana przez przemysłowca niemieckiego Henryka Dietla. Dietel był właścicielem fabryki włokienniczej w Sosnowcu, która znana była w całej Europie. Budynek szkoły miał wiele ciekawych detali architektonicznych jak freski oraz dobrze zachowaną do dziś sztukaterię. Uroczyste otwarcie budynku Szkoły Realnej miało miejsce w 1898 roku i było wielkim wydarzeniem towarzysko społecznym. Przybyli na nie przedstawiciele władz zaborców rosyjskich, duchowieństwa, ale również tłumy sosnowiczan. Oprawa z zabrudzeniami i otarciami, blok książki nieco poluźniony. Karty z niew. śladami zabrudzeń i zaplamień.
Naposledy prohlížené
Chcete-li vidět seznam položek, přihlaste se
Oblíbené