Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
67

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI

add Vaše poznámka
Popis položky
Odhady: 1 201 - 1 310 EUR
WIERZCHOŁKI DRZEW NA TLE NIEBA, 1895 - 1915

Olej, płótno naklejone na tekturę 20 x 29 cm

Wystawiany, opisany reprodukowany: Michał Gorstkin Wywiórski, Centrum Kultury Zamek, Poznań, 2004, kat. nr 24

Cena wywoławcza 4400

Estymacja 5500 - 6000

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI

1861 Warszawa - 1926 Berlin

W latach 1883-1887 studiował w ASP w Monachium u K. Rauppa i W. Gysisa oraz w pracowniach J. Brandta, A. Wierusza - Kowalskiego. Mieszkał początkowo w Monachium, potem w Berlinie. Od 1904 działał aktywnie w Poznaniu, gdzie był członkiem TPSP i Stowarzyszenia Artystów. Poza Poznaniem wystawiał w Krakowie, Warszawie i Lwowie, a także w Berlinie, Petersburgu, Monachium i Kijowie. Wielkim wyróżnieniem dla niego była współpraca z J. Fałatem, W. Kossakiem, A. Piotrowskim i J. Stanisławskim przy realizacji "Berezyny" (malował w niej śnieg); z J. Styką - przy malowaniu panoramy "Bem w Siedmiogrodzie"; z W. Kossakiem, J. Ryszkiewiczem i K. Rozwadowskim - przy komponowaniu "Napoleona pod Piramidami". Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Dominującym tematem w twórczości artysty był realistycznie traktowany pejzaż, a także sceny z polowań.

Aukce
196 Aukce
Datum
10 Říjen 2020 CEST/Warsaw
Vyvolávací cena
961 EUR
Odhady
1 201 - 1 310 EUR
Prodejní cena
Položka už není dostupná
Zobrazení: 48 | Oblíbené: 0
Aukce

Dom Aukcyjny Ostoya

196 Aukce
Datum
10 Říjen 2020 CEST/Warsaw
Průběh licitace

Aukční poplatek
OneBid nevybírá žádné doplatky za licitaci.
Příhozy

Podmínky používání
O aukci
O prodejci
Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Otevírací doba
pondělí
11:00 - 19:00
úterý
11:00 - 19:00
středa
11:00 - 19:00
čtvrtek
11:00 - 19:00
pátek
11:00 - 19:00
sobota
11:00 - 15:00
neděle
Zavřeno