SFORTIA PALLAVICINO. Vera Concilii Tridentini Historia Autore Sfortia Pallavicino, e Soc. Iesu, S. R. E. Cardinale. Antverpiae 1670. Officina Plantiniana Balthasaris Moreti.[Frontospis ilustrowany efektownym miedziorytem, na karcie tytułowej tytuł bardziej rozbudowany]. Contra falsam Petri Suauis Polani narrationem, scripta & afferta a P. Sfortia Pallavicino, Societatis Iesu, postea S. R. E. Cardinale Presbyterio. Primum Italico idiomate in lucem edita ; deinde ab ipso Aucrore aucta & recensita ; ac Latine reddita a P. Ioanne Babtista Giattino, Panormitano, eiusdem Societatis Iesu Sacerdote. Pars Prima. Format 18/24 cm. s. XX, 814, [6] k. - Syllabus errorum Hist. Suanis [...]., [16] k. - indeks, [1] k. Oprawa pergamin na desce. Na wierzchniej okładzinie duży ubytek pergaminu. Tylna zachowana w całości z tłoczeniami. Zachowane dwa mosiężne zapięcia. Grzbiet 5-cio polowy. Napisy tytułowe malowane atramentem, małe ubytki. [Sobór Trydencki zwołany z powodu pseudoreformacji był najdłużej trwającym soborem w dziejach , z przerwami trwał od 1545 do 1563 roku był pod względem dogmatycznym i dyscyplinarnym najważniejszym ze wszystkich dotychczasowych soborów. Założycielem znakomitej Officiny Plantiniana był Christpoh Plantin , w Antwerpii od 1549 r. Balthasar Moretus był jego wnukiem zarządzał Officiną od 1610 r. W 1876 została ona sprzedana miastu Antwerpii gdzie utworzono Muzeum Plantin - Moretus.]]