Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
149

Józef BUDZYŃSKI, XIX W., Portret kobiety z różą, 1850

add Vaše poznámka
Popis položky
Odhady: 4 857 - 5 740 EUR
olej, płótno dublowane; 68 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … Budzyński / 850.

Niewiele wiadomo o życiu Józefa Budzyńskiego, zapewne artysta wywodził się ze środowiska malarzy lwowskich. „Słownik artystów polskich …” (T. I, s. 271), podaje, że wystawiał on swe prace we Lwowie (1847) i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych (1856 obrazy o tematyce religijnej). Budzyński tworzył portrety, pejzaże.
Prezentowany obraz magnetyzuje wyrazem spojrzenia modelki, odbiegającym od standardu portretu biedermeierowskiego. Rarum na polskim rynku antykwarycznym.
Aukce
277 Aukce starého umění
Datum
18 Listopad 2020 CET/Warsaw
Vyvolávací cena
4 415 EUR
Odhady
4 857 - 5 740 EUR
Prodejní cena
Položka už není dostupná
Zobrazení: 36 | Oblíbené: 0
Aukce

Rempex

277 Aukce starého umění
Datum
18 Listopad 2020 CET/Warsaw
Průběh licitace

Aukční poplatek
OneBid nevybírá žádné doplatky za licitaci.
Příhozy

Podmínky používání
O aukci
O prodejci
Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Otevírací doba
pondělí
11:00 - 19:00
úterý
11:00 - 19:00
středa
11:00 - 19:00
čtvrtek
11:00 - 19:00
pátek
11:00 - 19:00
sobota
Zavřeno
neděle
Zavřeno
Józef Budzyński star