Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
9

Michał Slezkin (Ur. 1960), Acid, 2017

add Vaše poznámka
Popis položky
Odhady: 1 790 - 2 461 EUR
olej, płótno, 160 x 130 cm, sygnowany na odwrociu:
'MICHAŁ SLEZKIN | „ACID” | AGE OF FEAR CYCLE | OIL ON CANVAS | 2018 | MICHAŁ SLEZKIN'

Michał Slezkin | Malarstwo Michała Slezkina porywa poetyką ekspresji, budowanej czasem na bazie zaledwie kilku pociągnięć pędzla. Niezwykle intensywne płótna tego artysty, niepozwalające przejść obok siebie obojętnie, stanowią silną dominantę przestrzeni. Są wyraziste i mocne, a jednak niepoddające się jednoznacznemu zdefiniowaniu przedstawionych miejsc, zdarzeń czy postaci. Prezentowana praca pt Acid to jedno z wielkoformatowych płócien artysty, które w swoim minimalizmie i zdecydowaniu tworzą poczucie fizycznej współobecności przedstawionej postaci. Postaci, której istnienia jesteśmy pewni, której obecność jednoznacznie wyczuwamy, spotęgowaną skalą przedstawienia, ale nie potrafimy zdefiniować, zrozumieć, ani poprawnie nazwać. Ta niepewność, niemożność określenia z kim mamy do czynienia nie dziwi w kontekście całego cyklu prac pt Age of Fear, którego częścią jest praca Acid. O cyklu tym artysta napisał, że przywodzi atmosferę i odczucie braku stabilności, rejestruje zmienność i niepewność współczesnego świata. Jest podróżą do ciemnych sfer własnego ‘ja’ w relacji do tego nieprzewidywalnego, budującego lęki otoczenia. Ten właśnie aspekt cyklów malarskich Slezkina można było zobaczyć w zeszłym roku na wystawie zbiorowej Problemy pierwszego świata: życie przed śmiercią w Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie. Jego prace były także wystawiane na wrocławskim Triennale Rysunku w 2019 roku. Michał Slezkin pracuje z malarstwem, rysunkiem, wielkoformatowymi akwarelami, tworzy obiekty przestrzenne na bazie żywic syntetycznych. Szczególnym aspektem praktyki artystycznej Slezkina są projekty konceptualne, takie jak Państwo, które stanowi niezwykle złożone artystyczne rozwinięcie i przedłużenie „gry społecznej”, toczonej już przez ojca artysty, w wyimaginowane byty państwowe. Michał Slezkin ukończył ASP w Warszawie, na wydziale grafiki u prof. Macieja Urbańca oraz na wydziale malarstwa w pracowni Teresy Pągowskiej. Prace artysty wystawiane były na wielu wystawach indywidualnych i grupowych, m.in. w Polsce, Czechach, Chinach, Francji, na Węgrzech. Prace Michała Slezkina znajdują się w cenionych kolekcjach polskich i zagranicznych.
Aukce
AUKCE SOUČASNÉHO UMĚNÍ
Datum
11 Prosinec 2020 CET/Warsaw
Vyvolávací cena
1 454 EUR
Odhady
1 790 - 2 461 EUR
Prodejní cena
žádné nabídky
Položka už není dostupná
Zobrazení: 75 | Oblíbené: 0
Aukce

Contemporary Warsaw

AUKCE SOUČASNÉHO UMĚNÍ
Datum
11 Prosinec 2020 CET/Warsaw
Průběh licitace

Licitovat se budou všechny položky

Aukční poplatek
OneBid nevybírá žádné doplatky za licitaci.
Příhozy
  3 000
  3 500
  > 300
  3 800
  4 000
  4 500
  > 300
  4 800
  35 000
  > 3 000
  38 000
  40 000
  45 000
  > 3 000
  48 000

Podmínky používání
O aukci
O prodejci
Contemporary Warsaw
Contemporary Warsaw
ul. Dzieci Warszawy 29 / 36
02-495 Warszawa
+48 600 400 360