Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
69

Rafał Olbiński (ur.1943), Szkic A 04, 2018

add Vaše poznámka
Popis položky
Odhady: 2 013 - 2 685 EUR
Doplatky: +5% / 3% Droit de suite

akwarela na papierze, 55,5 x 38,5; z ramą: 77,5 x 58,5 cm, oprawa: drewniana rama, szyba; sygnowany na awersie "Olbinski 2018", prawy dolny róg

posiada certyfikat autentyczności

Artysta malarz, grafik, ilustrator, projektant, scenograf. Urodził się w 1943 roku w Kielcach. Jest przedstawicielem tzw. polskiej szkoły plakatu. W 1969 roku ukończył studia wyższe na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zaraz po studiach zaczął zajmować się grafiką.W 1981 roku wyemigrował do Francji, skąd rok później udał się do USA. W 1985 podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, można podziwiać je także w galeriach i muzeach, m. in The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. Twórczość Rafała Olbińskiego była wiekrotnie wyróżniana licznymi nagrodami. Artysta współpracuje z czasopismami, zajmował się projektowaniem okładek płyt dla polskich wykonawców. Jest też twórcą wielu plakatów teatralnych i operowych. Przez lata Olbiński wypracował własny język artystyczny oparty na fantastycznych wizjach i baśniowym świecie swojej wyobraźni. Czerpiąc z tradycji surrealizmu tworzy obrazy z pogranicza jawy i snu, choć mocno zakotwiczone w realistycznej konwencji, nie mające z realistycznym przedstawieniem wiele wspólnego. Tematyka prac jest niemalże nieograniczona.

Aukce
Aukce současného umění
Datum
10 Prosinec 2020 CET/Warsaw
Vyvolávací cena
1 790 EUR
Odhady
2 013 - 2 685 EUR
Prodejní cena
4 224 EUR
Konečná cena bez aukčního poplatku
3 579 EUR
Navýšení
236%
Zobrazení: 180 | Oblíbené: 3
Aukce

Galeria van Rij

Aukce současného umění
Datum
10 Prosinec 2020 CET/Warsaw
Průběh licitace

Licitovat se budou všechny položky

Aukční poplatek
OneBid nevybírá žádné doplatky za licitaci.
Příhozy

Podmínky používání
O aukci
O prodejci
Galeria van Rij
Dom aukcyjny van Rij
ul. Sandomierska 243
27-440 Ćmielów
+48 604 442 703
Zákazníci kupující díla tohoto umělce kupovali také