tempera na desce; rama profilowana, złocona na pulment; 43 x 24 x 3 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Fragment Zwiastowania z Ikonostasu: malowidło na lekko wypukłym licu prostokątnej deski, w profilowanym i złoconym obramieniu z tego samego kawałka drewna; zwieńczenie i zakończenie dołu - trójkątne. Anioł malowany pod wpływem sztuki okcydentalnej, zwrócony w prawo, w białej szacie i niebieskim płaszczu, trzymający gałązkę lilii. Skrzydła białe, nad głową złoty nimb.
Naposledy prohlížené
Chcete-li vidět seznam položek, přihlaste se
Oblíbené