Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání
Tagy

Svícny - Internetové aukce Licitace online

Dříve byly ve vznešených domech tím nejdůležitějším zdrojem světla svícny. Stály na stolech a nosily se v rukou, aby večer osvětlovaly konkrétní místnost. Dnes je to především dekorativní prvek, který se používá pouze čas od času, například při romantické večeři. Starožitné svícny mají velkou hodnotu vzhledem k výjimečné estetice a vysoké kvalitě provedení. Na našem aukčním portálu najdete aukce svícnů, které stojí za obohacení vaší sbírky.

Třídit:
Zobrazit:
Cenové rozmezí: 1 - refresh

Svícny – co bychom o nich měli vědět?

Svícny se objevily spolu s vynálezem svící, tedy již v předřímských dobách. Používaly se v dobách starověkého Říma, ale častěji se používaly lampy na olivový olej. Pokles výroby oleje přispěl ke zvýšení produkce svíček a svícnů. Později se však začaly šířit petrolejové lampy a pak elektrické osvětlení, takže svícny ztratily svůj význam. Nyní se používají především jako dekorace. Existují různé typy svícnů – patří mezi ně svícny na jednu svíčku, dvouramenné svícny, stojací svícny na více svící.

Staré svícny – z jakých materiálů jsou vyrobeny?

Svícny se vyrábějí převážně z nehořlavých materiálů. Mohou být vyrobeny z obarveného skla. Známé jsou také staré svícny z postříbřené mosazi. K výrobě se používá také stříbro, například s ryzostí 800, puncované. Díky těmto materiálům jsou starožitné svícny také potěšením pro oko. Jsou skvěle zachovány a navíc se vyznačují stabilitou. To je pro svícny velmi důležitá vlastnost, díky ní jsou svícny bezpečné. Vratký starý svícen představuje jednoduchou cestu k potížím. Bude-li samozřejmě použit pro svůj zamýšlený účel, to znamená bude-li na něm zapálená svíce.

Aukce svícnů – co na nich najdete?

Na OneBid najdete aukce svícnů, které vám pomohou zvýšit sbírku výjimečných předmětů pro váš domov. Jedná se o výrobky z různých období – mimo jiné i z počátku dvacátého století. Starožitným svícnem může být také efektní figurka připomínající známého hrdinu. Nescházejí ani výjimečně zdobené staré svícny se zajímavým stojanem nebo zajímavým vzhledem ramen. Takové předměty jsou skvělým řešením, pokud chcete mít vybavení inspirované minulostí a zároveň nechcete, aby to doma vypadalo jako v muzeu. S několika malými ozdobami, jako jsou svícny, takové riziko nehrozí.

Na aukcích svícnů nescházejí ani jemnější modely, jejichž tvar bude zapadat i do moderních interiérů. Mezi ně patří skleněné svícny. Mohou být barveny v hmotě a tvarovány ručně.

Proč se účastnit aukcí svícnů?

Starožitné svícny jsou skvělý způsob, jak začít sbírat staré a cenné předměty do domácnosti. Jsou také určeny pro ty, kteří hledají jedinečná řešení zařízení domu. Staré svícny vypadají dokonale v mnoha stylově zařízených interiérech. Vypadají skvěle v elegantních domech, které odkazují na klasický, mírně honosný styl. Ukáží se jako dobré řešení také pro rustikální prostor – budou totiž dokonale ladit k dřevěným prvkům vybavení. Aukcí svícnů se hodí využít, když plánujete uspořádat prostor ve stylu mid-century modern. Svícny z barveného skla do takového prostoru zapadají.

Ne každý sběratel sbírá předměty kvůli jejich výjimečné estetice. Za zmínku stojí, že starožitné svícny mohou v budoucnu dosáhnout ještě vyšších cen. Jejich nákup má tedy investiční charakter. Ceny starých svícnů se drží na velmi různých úrovních – od několika set do několika tisíc korun. Všechno záleží mimo jiné na minimální ceně, zájmu o předmět a průběhu dražby svícnů.

Využijte aukce svícnů na OneBid!

Na OneBid najdete velký výběr aukcí svícnů, které jsou velmi rozmanité. Skleněné, mosazné, bohatě zdobené nebo naopak nekomplikované – rozmanitost je výhodou našich aukcí. To, čím se vyznačujeme, je intuitivnost používání aukčního portálu. Bez potíží najdete aukce, které vás zajímají. Můžete použít záložku s umělci nebo zadat konkrétní téma práce do vyhledávače. Díky možnosti přidat umělce do oblíbených položek můžete dostat oznámení vždy, když se v aukci objeví jeho dílo. Pokud s licitacemi teprve začínáte, podívejte se na naše tipy. Máte už značné zkušenosti s dražením? Podívejte se do archivu, zjistěte si cenovou hladinu některých položek a začněte přihazovat na to, co se vám prostě zalíbilo nebo co má šanci se stát skvělou investicí, a u nás není o takové položky nouze.