Erweiterte Suche Erweiterte Suche
169

Mojżesz KISLING

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 228 - 274 EUR
ŁODZIE NA NABRZEŻU Litografia barwna, papier; 26 x 21,5 cm (kompozycja)

Sygnowany z kamienia l.d.: Kisling

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 - 1200

Mojżesz KISLING

1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer

Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Pankiewicza. Od 1911 roku w Paryżu. Czołowy przedstawiciel Ecole de Paris. Wystawiał swoje prace na paryskich Salonach: Jesiennym, Niezależnych, Tuileries. Zaprzyjaźniony z Picassem, Soutine`m, Modiglianim. Wystawiał w galeriach europejskich, także w ramach prezentacji polskiej sztuki w Paryżu i Brukseli. Należał do związku zawodowego polskich artystów w Paryżu. Od 1941 roku przebywał w Nowym Jorku - do Francji powrócił po wojnie. Artysta opowiadał się za tradycyjnym warsztatem malarskim. Poszukiwał własnych form, portrety nawiązywały do sztuki włoskiego renesansu, kwiaty miały stylizację malarstwa holenderskiego, pejzaże nawiązywały do malarstwa metafizycznego. Ukształtował swój własny styl. Malarz znany i ceniony na świecie.Ojciec Jana Kislinga.

Auktion
186 Auktion
19 Oktober 2019 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
183 EUR
Schätzungen
228 - 274 EUR
Endpreis
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 80 | Favoriten: 0
Auktion

Dom Aukcyjny Ostoya

186 Auktion
19 Oktober 2019 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 19:00
Dienstag
11:00 - 19:00
Mittwoch
11:00 - 19:00
Donnerstag
11:00 - 19:00
Freitag
11:00 - 19:00
Samstag
11:00 - 15:00
Sonntag
Geschlossen