akwarela, papier, 44,5 × 38 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: jFałat
Julian Fałat był dużym miłośnikiem zwierząt, sam posiadał dwa psy: „W kompanii tej, wywracającej spokojny dom do góry nogami, przebywał stale pocieszny jamnik Robak i olbrzymi chart, który wywracał najtęższych ludzi” (J. Fałat, Pamiętniki, Katowice 1987,