olej, płótno / 50 x 40 cm
63 x 53 cm, wymiary z ramą
sygnatura i data l.d.: ’M. Niegel, A.D. 2019’
tytuł, sygnatura i data na rewersie:
’Emancypantka, Małgorzata Niegel, I A.D.2019’
numer inwentarzowy: 23/17/1/2019
pochodzenie: bezpośredni zakup od twórcy
Małgorzata Niegel,
urodziła się w 1974r. Uczęszczała do Carolinum w Nysie i tam też ukończyła liceum plastyczne. Jej figuratywne malarstwo olejne nacechowane jest chrześcijańskimi, biblijnymi oraz innymi ukrytymi symbolami. Artystka uczestniczyła w wielu wystawach oraz konkursach, między innymi w “Who Art You” w Mediolanie.
„Od dzieciństwa kocham ciszę i to, co piękne. Moje życie? Żyję żeby malować i maluję, żeby żyć. Najlepszą oceną twórczości jest, gdy sztuka mówi niemym głosem sama za siebie.”
Małgorzata Niegel