Erweiterte Suche Erweiterte Suche

Etienne Baudet, Stephanus (ca. 1638-1711), Pferde des Apollo, die von zwei Tritonen gepflegt werden, 1676

add Ihre Notiz

Grafika według rzeźby Gillesa Guériniego (1611–1678), znajdującej się w Ogrodach Wersalskich (Grota Tetydy).

miedzioryt, papier, 42 x 30,5 cm

sygn. i opisana u dołu: Par Gilles Guerin Parisien / Dans la Grotte de Versailles / Stephanus Baudet Sculp. 1676

Analogiczny egzemplarz znajduje się w kolekcji Biblioteki Uniwersytetu w Princeton

Stan zachowania dobry, przebarwienia papieru.

Étienne Baudet - wybitny francuski grawer, był uczniem Sébastiena Bourdona i Cornelisa Bloemaerta, a następnie nauki pobierał w Rzymie. Po powrocie do Paryża, zmienił swoją manierę. Doskonale wybierał tematy swoich grafik, przedstawiając na nich dzieła najwybitniejszych mistrzów Włoch i Francji. Był członkiem Królewskiej Akademii w Paryżu.

Gilles Guérin - francuski rzeźbiarz doby baroku, tworzący rzeźby nagrobne i dekoracyjne do wnętrz. Urodził się i zmarł w Paryżu. Był uczniem rzeźbiarza Nicolasa Le Brun. Dekorował m.in. Ogrody Wersalu, Château de Guermantes czy  Château de Maisons.

Auktion
Magazin für Druckgrafik und Zeichnungen Bd. 3
23 Januar 2020 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
188 EUR
Endpreis
Keine Gebote
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 55 | Favoriten: 0
Auktion

Galeria Bohema

23 Januar 2020 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Galeria Bohema
Galeria Bohema
Środkowa 12
03-430 Warszawa
+48 889 202 281
Etienne Baudet star