Erweiterte Suche Erweiterte Suche
35

Wlastimil Hofman, MADONNA

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Zusätzliche Gebühren: +5% / 3% Droit de suite
Olej, sklejka, 28 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Od 1896 r. studiował w świeżo zreformowanej przez Fałata Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem J. Stanisławskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Malczewskiego. Naukę kontynuował w paryskiej École des beaux-arts u J.L. Gérôme'a (1899-1901). Był założycielem Grupy Pięciu (1905) i Grupy Zero (1908), członkiem wiedeńskiej secesji (1907, jako pierwszy Polak), Związku Artystów Czeskich "Manes" oraz Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Pozostawał pod dużym wpływem swoich krakowskich mistrzów. Malował sceny rodzajowe, portrety i pejzaże, ale najbardziej znany jest z fantastyczno-symbolicznych kompozycji z motywami ludowymi.
Auktion
Auktion 183 - Malerei, Druckgrafik, Kunst und Kunsthandwerk
21 März 2020 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
4 398 EUR
Endpreis
5 990 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
5 208 EUR
Mehrgebot
136%
Ansichten: 189 | Favoriten: 0
Auktion

DESA Kraków

21 März 2020 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
DESA Kraków
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Öffnungszeiten
Montag
10:00 - 18:00
Dienstag
10:00 - 18:00
Mittwoch
10:00 - 18:00
Donnerstag
10:00 - 18:00
Freitag
10:00 - 18:00
Samstag
10:00 - 14:00
Sonntag
Geschlossen
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch