olej, płótno, 38,5 × 55 cm
sygn. p. d.: H. Epstein
„Chwalono jego martwe natury. Ja chcę jednak szczególnie wyróżnić kompozycje kwiatowe, w których Epstein oczarowuje rzadko spotykaną, cenną, soczystą i lśniącą malarską materią.”
Chil Aronson, Scienes et visages de Montparnasse, Paris 1963, s. 356–363.