Erweiterte Suche Erweiterte Suche
75

Wojciech Weiss (1875 Leorda na Bukowinie - 1950 Kraków), Słoneczniki

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 5 519 - 6 623 EUR
olej, płótno, 47 × 28 cm w świetle ramy
sygn. śr. d.: Wweiss
„Pragnę, aby moje obrazy były emocjonalnym wrażeniem, jakiego doznaję w obliczu natury i jej najprzedniejszych zjawisk. Nie jestem naturalistą, który jak fotograficzny obiektyw notuje kronikę życia, nie jestem realistą, który opisuje dokładnie elementy przyrody, obraz mój jest wizualnym doznaniem moim, jest plastycznym zamknięciem kolorystycznych odczuć. Stając przed naturą, wszystko co nie jest istotne, co mi jest niepotrzebne, pomijam i opuszczam, szczegóły, które nie podnoszą wrażenia, nie istnieją dla mnie. Tworzę harmonię barwną, symfonię kolorystyczną, która ma logikę istnienia sama w sobie. Staram się odnaleźć to, co jest najciekawsze w danym zjawisku, najistotniejsze i to przemienić na wartości malarskie. To wszystko”.
Wojciech Weiss [w:] R. Weiss, Akordy światła i koloru. Wojciech Weiss i Aneri, Stalowa Wola, 2016, s. 5
Auktion
Kunstauktion
09 Mai 2020 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
3 974 EUR
Schätzungen
5 519 - 6 623 EUR
Endpreis
5 210 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
4 415 EUR
Mehrgebot
131%
Ansichten: 77 | Favoriten: 0
Auktion

Kunstauktion
09 Mai 2020 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 18:00
Dienstag
11:00 - 18:00
Mittwoch
11:00 - 18:00
Donnerstag
11:00 - 18:00
Freitag
11:00 - 18:00
Samstag
11:00 - 15:00
Sonntag
Geschlossen
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch