[POCZTÓWKI, projekty]. Zbiór 14 odręcznych projektów pocztówek okolicznościowych nieznanego autorstwa, zapewne z późnych lat 40. XX w.
Projekty wykonane gwaszem, niektóre elementy kompozycji naklejono na arkusze. Zbiór zaw. 9 projektów form. ca 14x9 cm i 5 projektów form. ca 13x21 cm. Większość pocztówek przygotowano na Wielkanoc; dominują elementy świąteczne: jajka, kurczęta, bazie. Brak sygnatur autorskich. Stan dobry.