Erweiterte Suche Erweiterte Suche
266

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
[KRZEMIENIEC i okolice w obiektywie Henryka Hermanowicza]. [l. 30. XX w]. Album zaw. 44 fotografie form. ca 8x13 cm (25 szt. autorstwa Henryka Hermanowicza), 8,5x6 cm (19 szt. - nieznanego autorstwa).
Album form. ca 14x22 cm, k. 18. Oprawa płócienna w kolorze czerwonym, grzbiet przewiązany sznurkiem. Na przedniej wyklejce napis: "Pamiątka od Leszka Z.". Zdjęcia zamontowane na kartach albumu. Na odwrocie piecz.: "Liceum Krzemienieckie Szk. Prac. Fotogr. Zdjęcie Henryka Hermanowicza", "Liceum Krzemienieckie Szk. Prac. Fotogr. Zdjęcie Henryka Hermanowicza" i nadruki identyfikacyjne: "Góra Królowej Bony", "Liceum", "Kościół Licealny", "Stare miasto", "Domek Słowackiego", "Wiśniowiec", "Bereźce", "Skałki Słowackiego", "Wołyń - okolice Krzemieńca". Na zdjęciach w mniejszym formacie na odwrocie większości odręczne napisy, m.in.: "Ławra w Poczajowie maj 1939", "Liceum Krz. ze szczytu Bony ogólny widok Krzemieńca", "Uroczystości J. Słowack. w Krzemieńcu Maj 1939", "Uroczystości 90lecia śmierci J. Słowackiego na dziedzińcu L. K. Krzemieniec w maju 1939 r. Przekazanie sztandaru Pegagogiczn.", "Kościół OO. Bernardynów we Lwowie 25 Maj 1939 r.", "Kopiec Unii we Lwowie maj 1939", "Grób Ordona na cmentarzu Łyczakowskim Lwów - ma j 1939", "Cmentarz Orląt Lwów wycieczka III a-X p. ż.g. Maj 1939", "Lwów - Cmentarz Orląt". Oprawa nieco zaplamiona, kilka kart albumu lekko uszkodzonych, stan zdjęć dobry.
H. Hermanowicz (1912-1992) - wybitny polski fotograf. Jeden z najwybitniejszych uczniów Jana Bułhaka. Urodzony w Wilnie. Od 1937 pracował w Krzemieńcu w pracowni fotograficznej prowadzonej przez Stanisława Sheybala. Od 1945 osiadł na stałe w Krakowie, gdzie stworzył jeden z najpiękniejszych portretów fotograficznych Krakowa zatytułowany "Kraków - cztery pory roku". Autor zdjęć w wielu wydawnictwach książkowych.
Auktion
129 Antiquitäten-Auktion
06 Juni 2020 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
79 EUR
Endpreis
631 EUR
Mehrgebot
794%
Ansichten: 98 | Favoriten: 1
Auktion

Antykwariat RARA AVIS

129 Antiquitäten-Auktion
06 Juni 2020 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte
  > 5
  50

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Antykwariat RARA AVIS
Antykwariat "RARA AVIS" s.c.
ul. Szpitalna 11
31-024 Kraków
+48124220390
Öffnungszeiten
Montag
10:00 - 18:00
Dienstag
10:00 - 18:00
Mittwoch
10:00 - 18:00
Donnerstag
10:00 - 18:00
Freitag
10:00 - 18:00
Samstag
10:00 - 14:00
Sonntag
Geschlossen