[WOJSKO Polskie - album pamiątkowy niezidentyfikowanego żołnierza - fotografie sytuacyjne]. [l. 30. XX w.]. Album zaw. 73 fotografie form. ca 12,5x17 cm, 8,5x12,5 cm, 7x11 cm, 5x6 cm, nieznanego autorstwa.
Album form. ca 25x20,5 cm, k. 12. Oprawa: kartonowa, grzbiet przewiązany sznurkiem. Na odwrocie jednego ze zdjęć piecz.: "Zakład Nowoczesnej Fotografji i powiększeń Fr. Karaś Niepołomice". Na zdjęciach ujęcia m.in. z obozu przysposobienia wojskowego w okolicach Krakowa, zajęć na strzelnicy, ujęcia grupowe z przyjaciółmi - z zajęć szkolnych, zawodów sportowych i później ujęcia zbiorowe, z koszar, z wycieczek z innymi żołnierzami, m.in. do Warszawy. Dołączono 2 karty pocztowe. Stan dobry.