technika własna, gwasz, tusz, papier; 34,6 x 25,7 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: lenica;
sygn. na odwrocie: lenica
Estymacja 3 500 - 4 500
Praca posiada szkło muzealne.
Proweniencja:
- ze spuścizny po artyście
- kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)
Przedstawienia figuralne w obrazach Alfreda Lenicy stanowią rzadkość. Artysta znany z posługiwania się abstrakcją, w oferowanej pracy w interesujący sposób połączył malarską ekspresję z motywem postaciowym. Wtopiony w płaszczyznę kompozycji nadaje jej unikatowy charakter.