Erweiterte Suche Erweiterte Suche
6

Julian Fałat (1853 Tuligłowy K. Przemyśla - 1929 Bystra K. Bielska Białej), Pejzaż z Bystrej, 1912

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
pastel, tektura; 33 x 91,7 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: J Fałat / Bystra / 1912
Estymacja 30 000 - 50 000
Praca posiada szkło muzealne.
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

Motywy pejzażowe z Bystrej należą do popularnych tematów szczególnie w dojrzałej twórczości malarza. Miejscowość na Śląsku Cieszyńskim od 1910 roku stała się domem dla artysty - obecnie w jego willi funkcjonuje muzeum (jako oddział Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej). Mistrz akwareli w prezentowanym obrazie daje się poznać jako artysta z lekkością i finezją operujący techniką pastelu. Swobodne pociągnięcia kreski, rozmyte plamy koloru w partii lasu czy nieba potęgują subtelność przekazu. Artysta pięknie rozjaśnił późnojesienny pejzaż smugami błękitnego nieba. Podłoże wykorzystał także pod względem kolorystycznym, tworząc oszczędną, ale niezwykle nastrojową kompozycję.
Auktion
18. Auktion für antike und zeitgenössische Kunst
25 Juni 2020 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
4 045 EUR
Endpreis
9 016 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
7 640 EUR
Mehrgebot
223%
Ansichten: 254 | Favoriten: 0
Auktion

Polski Dom Aukcyjny

25 Juni 2020 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Polski Dom Aukcyjny
Polski Dom Aukcyjny
ul. Batorego 2
31-135, Kraków
+48795060001
Öffnungszeiten
Montag
10:00 - 18:00
Dienstag
10:00 - 18:00
Mittwoch
10:00 - 18:00
Donnerstag
10:00 - 18:00
Freitag
10:00 - 18:00
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch