olej, płótno; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1930 / Wlastimil Hofman;
na krośnie malarskim autorski napis: Muchomory (ołówkiem);
na odwrocie papierowa nalepka z Domu Sztuki Mieczysława Siemińskiego z odręcznie wypisaną informacją o obrazie, w tym z tytułem: Jesień; na krośnie malarskim stemple: ISKRA KARMAŃSKI / KRAKÓW oraz pieczęć składu dla malarzy Reginy Aleksandrowicz.