litografia / 48,5 x 69,5 cm [w świetle passe-partout]
70 x 90,2 cm, wymiary z ramą
sygnatura atramentem p.d.: ‘J Rapacki’
numer inwentarzowy: UK/et/13/6/2020/e
POCHODZENIE:
kolekcja prywatna
Józef Rapacki, malarz, litograf. Naukę rozpoczął w warszawskiej Szkole Rysunkowej Wojciecha Gersona. Studia odbył w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Floriana Cynka, Feliksa Szynalewskiego i Izydora Jabłońskiego. Później pobierał prywatnie lekcje malarstwa u Wojcecha Gersona doskonalił swój warsztat w Monachium. Swe prace wystawiał w Salonie Krywulta w Warszawie i w tamtejszym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, ponadto Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie, Wilnie, Berlinie i Paryżu. Należał do grupy Pro Arte.