Erweiterte Suche Erweiterte Suche
52

Jan MŁODOŻENIEC

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 1 448 - 1 559 EUR
Zusätzliche Gebühren: +5% / 3% Droit de suite
MIDAS

Gwasz, papier; 31,5 x 21,5 cm (w świetle p-p)

Sygnowany wzdłuż p. kr.: Jan Młodożeniec

Jan MŁODOŻENIEC

1929 Warszawa - 2000 Warszawa

Studia w latach 1948-55 w Katedrze Grafiki i Plakatu, prowadzonej przez Henry-ka Tomaszewskiego na ASP w Warszawie. Od 1953 był związany z Centralą Wynajmu Filmów, której mecenat pozwolił przetrwać najgorsze lata socrealizmu przyszłym koryfeuszom „polskiej szkoły plakatu”. Młodożeniec, podobnie jak inni projektanci plakatu w tym okresie, przemycał w swych pracach elementy ikonograficzne i cechy stylistyczne niedopuszczalne w sztuce oficjalnej (deformacja, metaforyczny skrót o nie zawsze „słusznej” wymowie, pesymizm itd.). W następnych latach artysta wypracował własny, powszechnie rozpoznawalny styl plakatu, bazujący na uproszczonym rysunku, stosowaniu wyraźnie wyodrębnionych grubym konturem kształtów oraz dużych płaszczyznach kontrastujących kolorów, co zbliżało jego prace do sztuki ludowej.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 6500 - 7000

◙ droit de suite

Auktion
194 Auktion
25 Juli 2020 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
1 114 EUR
Schätzungen
1 448 - 1 559 EUR
Endpreis
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 57 | Favoriten: 0
Auktion

Dom Aukcyjny Ostoya

194 Auktion
25 Juli 2020 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 19:00
Dienstag
11:00 - 19:00
Mittwoch
11:00 - 19:00
Donnerstag
11:00 - 19:00
Freitag
11:00 - 19:00
Samstag
11:00 - 15:00
Sonntag
Geschlossen
Siehe Ähnliche