Korotkiewicz Tadeusz, Łodzie rybackie o wschodzie słońca, lata 20. XX w.
addIhre Notizcreate
Losbeschreibung
Olej, tektura; wym.: 30 x 39,7 cm; sygn. p.d.: T. Korotkiewicz. Krakowski malarz, zamordowany w Auschwitz w 1943. W 1922 ukończył gimnazjum klasyczne w Brzesku Starym. W l. 1925- 30 studiował w krakowskiej ASP kolejno u Władysława Jarockiego, Fryderyka Pautscha, Wojciecha Weissa. Malował sceny rodzajowe, portrety, widoki wybrzeża Bałtyku.
EtikettenBETA