Olej, płótno; wym.: 52,5 x 42 cm; nie sygn.; na krawędzi numer inwentarzowy RFra / L. 4. Schouppé, autor pejzaży tatrzańskich, jeden z założycieli Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, był uczniem Jana Nepomucena Głowackiego w Krakowie i Józefa Richtera w Warszawie. Prawie co roku bywał w Tatrach. Jego tatrzańskie krajobrazy cechuje poetyczność i idealizm.
EtikettenBETA