Erweiterte Suche Erweiterte Suche
234

MACKIEWICZ Kamil, "Nam twierdzą będzie każdy próg"

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
"Nam twierdzą będzie każdy próg"

Plakat pochodzi z okresu wojny polsko - bolszewickiej 1919-1920. Litografia barwna. Wymiary: 70 x 50 cm. Plakat propagandowy nawołujący do walki z Bolszewikami - przedstawia kilku uzbrojonych w karabiny mężczyzn: robotnika, żołnierza w szarym mundurze strzeleckim, chłopa w sukmanie i  żołnierza w rogatywce, ostrzeliwujących wroga zza stogu siana. Za plecami mężczyzn, stoi wiejska kobieta trzymająca w obu rękach bochenki chleba. Przed nią znajduje się drewniana skrzynia z amunicją, granatami trzonkowymi oraz karabinami. Tło sceny stanowi krwista czerwień pożogi. W lewym dolnym narożniku, znajduje się napis tytułowy plakatu, w prawym dolnym narożniku widnieje sygnatura "Kamil Mackiewicz" i data wykonania plakatu: "1920." Pod kompozycją dwie sygnatury: Zakł. Graf. Straszewiczów (daw. K. Thies) Warszawa Leszno 112.; Nacz. Dow. W. P. Prop. Nr 303315/II.
Plakat składany, minimalne ślady prztarcia w miejscu składania, niew. ślady zagniecenia lewego marginesu, poza tym stan niemal b. dobry.
Auktion
Antiquitäten-Auktion Nr. 53
27 März 2021 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
719 EUR
Endpreis
1 137 EUR
Mehrgebot
158%
Ansichten: 175 | Favoriten: 2
Auktion

Antykwariat Wójtowicz

Antiquitäten-Auktion Nr. 53
27 März 2021 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte
  > 5
  100

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Antykwariat Wójtowicz
Antykwariat Wójtowicz s.c.
ul. Szpitalna 19
31-024 Kraków