Erweiterte Suche Erweiterte Suche
586

Adam Setkowicz (1875-1945), Ognisko

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 492 - 761 EUR
akwarela, papier / 19,5 x 28 cm [w świetle ramy]
43,5 x 52,5, wymiary z ramą
sygnatura l.d.: ’A. Setkowicz’
numer inwentarzowy: PZ/88/29/5/2020/1
POCHODZENIE:
kolekcja prywatna

Adam Setkowicz urodził się w Krakowie w 1875 roku, gdzie spędził całe swoje życie. W tutejszej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1891-1894 studiował malarstwo. Był uczniem Floriana Cynka, pod okiem którego zgłębiał tajniki rysunku, zaś u Jana Matejki nieformalnie studiował kompozycję. Na przełomie lat 1897/98 w pracowni Teodora Axentowicza uczył się malarstwa pastelowego. Setkowicz był niezwykle płodnym artystą. Z dużym powodzeniem zajmował się malarstwem sztalugowym. W jego zainteresowaniu było malarstwo rodzajowe: podkrakowski pejzaż, sielanki, orki, zimowe i letnie sceny z polowań, wątki religijne, wątki patriotyczne, ilustracje do literatury, martwe natury malowane w technice olejnej czy akwareli, w której był prawdziwym mistrzem. Stworzył ponad 2000 obrazów. Ponadto projektował zaproszenia, kartki pocztowe, kalendarze, książki, do których tworzył winiety i ilustracje, opracowywał ilustracje do opowiadań, powieści, a nawet wydarzeń z sal sądowych, projektował i opracowywał gry planszowe, wzorniki do rysowania i malowania, stworzył nawet teatrzyk kukiełkowy z zaprojektowanymi lalkami i scenografią.
Auktion
Kunstauktion
29 Oktober 2020 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
291 EUR
Schätzungen
492 - 761 EUR
Endpreis
528 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
447 EUR
Mehrgebot
182%
Ansichten: 201 | Favoriten: 2
Auktion

Damma

Kunstauktion
29 Oktober 2020 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch