olej, płótno, 40 x 60 cm, sygn. l.d.
Tadeusz GAŁDA
Ukończył PWSSP we Wrocławiu Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom uzyskał w pracowni profesora Konrada Jarodzkiego w 1987 we Wrocławiu. Jest absolwentem Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Początkowo był związany z Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, temperowym, o zróżnicowanej tematyce stylistyce, rysunkiem i rzeźbą. Uprawia malarstwo pejzażowe, rodzajowe i akt, tworzy obrazy pozostające w kręgu abstrakcji geometrycznej i lirycznej. Wydłużone formy i linie, owale, okręgi, figury geometryczne, otwarta kompozycja, barwy złamane, swobodne operowanie farbą i eksperymenty z fakturą obrazu to cechy charakteryzujące jego malarstwo.