olej, tektura; 38 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba, 1947.
Lit.: A. Konopacki, Wlastimil Hofman., z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, kat. poz. 51