fornirowany palisandrem, intarsje - podpalana brzoza; 127,5 x 103,6 x 56 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
Z częścią sekreterową ze ściętą klapą, odkładaną, wspartą na komodowej podstawie z trzema szufladami, wsparty na czterech graniastych nóżkach, intarsjowany podpalaną brzozą w wazy, ornamenty roślinne na polach ujętych wstęgą. We wnętrzu dziesięć szufladek wokół wnęki wyklejonej suknem.