olej, płótno; 97,5 x 146 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1924;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym opisem (po konserwacji).
Realizacja często podejmowanego przez artystę tematu, pochodząca z okresu, gdy Jerzy Kossak wzniósł się na wyżyny kunsztu malarskiego.