olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu / Poecie Jerzemu / Horodyńskiemu / w dowód / prawdziwej / sympatii / Wlastimil / Hofman / Szklarska Poręba.