Erweiterte Suche Erweiterte Suche
1005

JAN MATEJKO, Album

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 561 - 748 EUR
Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala, 46 x 67 cm;
oprawa wydawnicza twarda, płótno, tytulatura tłoczona złotem w ozdobnej bordiurze z elementami florystycznymi, na środku wypukły portret Matejki.
Album powinien zawierać 81 szt. (brak 14 kart) jednostronnie odbitych drzeworytów, przedstawiających ważne historyczne obrazy Jana Matejki, m.in. Kazanie Skargi, Stańczyka, Rejtana, Batorego pod Pskowem, Unię lubelską, Kopernika, Wernyhorę, Śmierć Przemysława, Iwana Groźnego, a także portrety postaci historycznych i współczesnych oraz widoki budowli i detali architektonicznych, m.in. z Krakowa, Lwowa, Żółkwi, Wiśnicza, zamku w Podhorcach. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości osobiście wykonał sam Jan Matejko.
Stan zachowania, oprawa zniszczona, ubytki, brak grzbietu, brak 14 kart wraz z bibułami i opisami, niektóre karty i opisy przedarte i posklejane, niektóre wyrwane, pogięte wraz z ubytkami, zaplamienia rycin. Ogólnie stan słaby do poważnej konserwacji.
Auktion
245 Kunst- und Antiquitätenauktion
27 September 2017 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
350 EUR
Schätzungen
561 - 748 EUR
Endpreis
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 164 | Favoriten: 0
Auktion

Rempex

27 September 2017 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Rempex
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 19:00
Dienstag
11:00 - 19:00
Mittwoch
11:00 - 19:00
Donnerstag
11:00 - 19:00
Freitag
11:00 - 19:00
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen