olej, deska; 22 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1921.
Z opinii dołączonej do obrazu: Był Hofman, jam mało kto w malarstwie polskim, mistrzem dziecięcych twarzyczek. Mimo, że określa je bardzo realistycznie potrafił nadać im silnie uduchowiony, symboliczny ładunek. Dzieci Hofmana symbolizują najczęściej uczucia, niewinność,
prostotę myśli. Opiniowany obraz pochodzi ze wczesnych lat dwudziestych XX w. i należy jeszcze do najlepszego okresu twórczości Hofmana. Prace powstałe po 1925 r. są niżej cenione wśród kolekcjonerów.