akwarela, tektura; 10 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
na odwrocie odręcznie pisana dedykacja: Kochanemu Wujkowi / w Dniu Jego Imienin / obrazek /
wnuka Kossaka / przesyła nasza Czwórka / Włocławek 11 października 1950 r.