Erweiterte Suche Erweiterte Suche
36

Edward Dwurnik (1943-2018), PŁOCK, NR 183 Z CYKLU: „PODRÓŻE AUTOSTOPEM” (CYKL IX), 1980 r.

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 5 814 - 6 977 EUR
olejpłótno, 73,5 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 80 DWURNIK
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 1980 | E.DWURNIK | IX - 183.677
na blejtramie nalepka autorska z opisem

Edward Dwurnik, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesnych odszedł od nas w listopadzie 2018 r. W swoim malarstwie zostawił nam epopeję polskości: portrety miast, miasteczek oraz życie i obyczaje mieszkańców. Był wspaniałym obserwatorem życia i malował je z ogromną wnikliwością. Zafascynowany Nikiforem mówił, że był on „jego najważniejszym mistrzem, właściwie jedynym”. Profesor Maria Poprzęcka mówi o artyście „To malarz nowoczesny, a jednocześnie bardzo komunikatywny, artysta złotego środka”.[w:] M. Poprzęcka, Robotnik sztuki, Newsweek 46/2018.W czasie studiów, począwszy od 1966 roku rozpaczął cykl „Podróże autostopem”, do kórego należy obraz „Płock”.
Auktion
Auktion für zeitgenössische Kunst
08 Dezember 2018 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
4 651 EUR
Schätzungen
5 814 - 6 977 EUR
Endpreis
7 135 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
6 047 EUR
Mehrgebot
153%
Ansichten: 246 | Favoriten: 0
Auktion

Antiqua et Moderna

08 Dezember 2018 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte
  300 000

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Antiqua et Moderna
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch