olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva”, numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów
malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa