akwarela, karton; 21,5 x 13,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p.d. "Tadeusz Rybkowski".
Studia malarskie rozpoczął pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Następnie, w latach 1875-1877, kształcił się w Wiedniu-w Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach Leopolda Loefflera i Hansa Makarta. W Wiedniu pozostał na dłużej, wyjeżdżając stamtąd w podróże do Włoch, Monachium, Drezna i Berlina. W roku 1893 osiadł na stałe we Lwowie; założył prywatną szkołę malarstwa dla kobiet, wykładał też w Państwowej Szkole Przemysłowej. Malował olejno i akwarelą, głównie sceny rodzajowe-polowania, targi, jarmarki. Interesował się folklorem huculskim, zajmował się malarstwem ściennym, wykonywał ilustracje do czasopism.