Erweiterte Suche Erweiterte Suche
16

Jan Chełmiński, Spotkanie na drodze

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Olej, deska mahoniowa, 16,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Jan Chełmiński. Opinia pana Adama Konopackiego.

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Malarz, kolekcjoner - przedstawiciel szkoły monachijskiej, twórca głównie scen batalistycznych i rodzajowych związanych z czasami wojen napoleońskich i legionami polskimi. Uczeń m. in. Juliusza Kossaka i Józefa Brandta. W 1882 przeniósł się do Anglii, a od 1884, z przerwami na podróże po Europie, mieszkał w Nowym Jorku. Wystawiał swoje prace w Krakowie, w warszawskiej Zachęcie, Monachium, Wiedniu, Berlinie, Londynie i Paryżu. Jego twórczość była niezwykle ceniona przez kolekcjonerów niemieckich, a przede wszystkim angielskich i amerykańskich.
Auktion
Auktion 178 - Malerei, Druckgrafik, Fotografie, Kunsthandwerk
08 Juni 2019 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
5 828 EUR
Endpreis
6 702 EUR
Endpreis mit ohne Auktionsgebühr
5 828 EUR
Mehrgebot
115%
Ansichten: 137 | Favoriten: 0
Auktion

DESA Kraków

08 Juni 2019 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
DESA Kraków
DESA Dom Aukcyjny Sp.z o.o
ul. Floriańska 13
31-019 Kraków
+48 12 422 3114
Öffnungszeiten
Montag
10:00 - 18:00
Dienstag
10:00 - 18:00
Mittwoch
10:00 - 18:00
Donnerstag
10:00 - 18:00
Freitag
10:00 - 18:00
Samstag
10:00 - 14:00
Sonntag
Geschlossen
Siehe Ähnliche

Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch