Erweiterte Suche Erweiterte Suche
25

Wojciech WEISS

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 1 171 - 1 405 EUR
Zusätzliche Gebühren: +5% / 3% Droit de suite
PĄTNICY NA PODWÓRKU KLASZTORNYM, 1914 Akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm Sygnowany ołówkiem l.d.: WW Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000935. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1914 Obraz prezentowany na wystawie: Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe w Kielcach, 1985, nr kat. 308.

Cena wywoławcza 4000

Estymacja 5000 - 6000

Wojciech WEISS

1875 Leorda - 1950 Kraków

W l. 1891 -1895 studiował w krakowskiej SSP, najpierw u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki, później w pracowni L. Wyczółkowskiego. W l. 1901 i 1902 kontynuował naukę w Rzymie i Florencji. W 1907 r. rozpoczął pracę w krakowskiej ASP, z którą związał się do końca życia; trzykrotnie pełnił funkcję rektora. Po 1908 r. twórczość skoncentrował głównie na problemach luminizmu malując w manierze postimpresjonistycznej. W okresie międzywojennym zasłynął jako malarz portretów i aktów. Od 1915 r. malował przede wszystkim rozsłonecznione kalwaryjskie pejzaże i martwe natury.

Auktion
183 Versteigerung
29 Juni 2019 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
937 EUR
Schätzungen
1 171 - 1 405 EUR
Endpreis
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 74 | Favoriten: 0
Auktion

Dom Aukcyjny Ostoya

183 Versteigerung
29 Juni 2019 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Dom Aukcyjny Ostoya
Dom Aukcyjny Ostoya
ul. Zajączka 8
01-522 Warszawa
+48228392406
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 19:00
Dienstag
11:00 - 19:00
Mittwoch
11:00 - 19:00
Donnerstag
11:00 - 19:00
Freitag
11:00 - 19:00
Samstag
11:00 - 15:00
Sonntag
Geschlossen
Siehe Ähnliche