Erweiterte Suche Erweiterte Suche
8

Alfred Wierusz-Kowalski (1849 Suwałki - 1915 Monachium), Praca w lesie, ok. 1905 r.

add Ihre Notiz
Losbeschreibung
Schätzungen: 51 282 - 65 268 EUR
olej, tektura, 53,2 × 67,8 cm
sygn. p. d.: A.Wierusz-Kowalski
Reprodukowany:
– Wierusz-Kowalski. Malarstwo/Painting, Olszanica 2018, s. 39;
– E. Ptaszyńska, Alfred Wierusz-Kowalski, Olszanica 2017, s. 105.
Obraz posiada ekspertyzę Adama Konopackiego z 2019 roku.

„Kompozycja światłocieniowa obrazu zbudowana jest z dwu partii, co jest charakterystyczną cechą niemal wszystkich obrazów Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Pierwszy plan obrazu – główny motyw Pracy w lesie – spowity jest nieznacznym zacienieniem, na dalszym planie słońce wydobywa soczystą zieleń polany, mieni się na ubraniach mężczyzn, ożywia ścianę lasu, zamykającą przestrzeń kompozycji. Artysta tym zabiegiem jakby równoważył „ciężar” treści swych obrazów. Głównych bohaterów kompozycji umieszczał na bliskim planie, charakteryzował w szczegółach, ukazywał w cieniu jakby chciał uczytelnić szczegóły anatomii konia, wyraz twarzy postaci, ich ubiory, zaś głębi sceny – polanę, drzewa, pejzaż „prześwietlał” wydobywając urodę pleneru”.
Fragment ekspertyzy A. Konopackiego.
Auktion
Kunstauktion
24 August 2019 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
38 462 EUR
Schätzungen
51 282 - 65 268 EUR
Endpreis
Los ist nicht mehr verfügbar
Ansichten: 413 | Favoriten: 0
Auktion

Kunstauktion
24 August 2019 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Auktionsgebühr
OneBid berechnet keine zusätzlichen Gebühren für das Bieten.
Gebotsschritte

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Öffnungszeiten
Montag
11:00 - 18:00
Dienstag
11:00 - 18:00
Mittwoch
11:00 - 18:00
Donnerstag
11:00 - 18:00
Freitag
11:00 - 18:00
Samstag
11:00 - 15:00
Sonntag
Geschlossen
Kunden, die Werke dieses Künstlers gekauft haben, kauften auch