porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kwiatami; filiżanka 5,5 x 10 cm, spodek średn. 15 cm;
sygn. na spodzie: dwie skrzyżowane róże pod koroną / Rosenthal / Germany / -;
Niemcy, firma: Rosenthal, 2 ćw. XX w.