proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934), 1976 r.
szkło sodowe, prasowane i formowne ręcznie, dwuwartwowe; 37,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.
Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie.